Výmarský ohař  od Rybníka Podhoráku

VRH D

*17.6.2020
BEA TARRA OD RYBNÍKA PODHORÁKU "Tarra" & BROMHUND SENSATION AT GREYNIE "Lucky"BIS, C.I.B., C.I.E., VETERAN CH., MULTI SHOW CH., MULTI GRAND CH., MULTI CH, MULTI JCH.
BROMHUND SENSATION AT GREYNIE "U"


Res. Evropský Vítěz Veterán 2019
Mezinárodní šampion krásy (C.I.B.)
Mezinárodní šampion výstav (C.I.E.)

Veterán Šampion Slovenska
Šampion výstav Chorvatska
Šampion výstav Slovenska

Grand Šampion České Republiky
Grand Šampion Slovenska
Grand Šampion Maďarska
Grand Šampion Chorvatska

Zkoušky vloh I. cena
Podzimní zkoušky I. cena & Vítěz zkoušek
Lesní zkoušky I. cena, III. cena
Barvářské zkoušky I. cena & Vítěz zkoušek
Speciální zkoušky vodních prací I. cena
Vítěz Memoriálu V. Masného (PZ)
Všestranné zkoušky I. cena

Lucky je 9-ti letý prověřený chovný pes, který zasáhl do chovu výmarského ohaře ve 12-ti státech a jeho potomci či vnoučata jsou nepřehlédnutelná po celém světě jak na poli výstavním, tak pracovním. Lucky není plošným krycím psem, ale jeho partnerky byly pečlivě vybírány tak, aby krytí bylo přínosem pro chov!

Povaha Luckyho je přátelská a nekonfliktní, je to milý, kontaktní pes, který má však vrozenou dominanci a je respektován jako vůdce i ve velké smečce psů. Lucky žije v rodině s dětmi, které miluje a vyhledává! Své rodině je oddaným společníkem. I přes svůj věk je hravý a neustále zlobivým "štěnětem".

Lucky je využiván v lovecké praxi. Každoročně pracuje pro několik MS v okolí a při práci je vytrvalým, tvrdým a na škodnou a černou zvěř ostrým psem. Jeho největší devízou je vynikající nos a "tvrdohlavost", která je 100% jistotou při přinášení či dohledání jakékoliv drobné, srnčí, dančí či černé zvěře. Denně se pohybuje v honitbách MS v kterých pracovně působí během lovecké sezony. Je vynikající pes na práci v lese i poli, na vodě pracuje systematicky a pečlivě.

Výstavně asi není třeba Luckyho představovat, jelikož výčet jeho šampion titulů od třídy mladých po třídu veteránů - mluví sám za sebe! Přesto je dobré zmínit, že Lucky v kruhu vždy vynikal klidnou povahou, velmi pěkným předvedením a prostorným pohybem (který však v malém kruhu tvrdohlavě flákal). Jeho úspěchy nebyly jen v rámci plemene, ale pravidelně se umisťoval na stupních nejvyšších i ve skupině VII. FCI či bojoval o tituly BIS.

Kdo Luckyho zná ví, že je to pes, který svým potomkům předává nejen vysoké exteriérové kvality, ale také vrozenou chuť k práci, tvrdohlavost a také přátelskou povahu.


Bromhund Sensation at Greynie "Lucky"


GALERIE VRHU D

free counter

Internetové stránky a grafika pro chovatele, psí fotograf cernohubova.com